Jak pozyskać nowych klientów i zwiększyć wiarygodność firmy?

Prowadzenie biznesu nie może ograniczać się tylko do zarządzania ludźmi i pracy nad danym produktem. Bardzo ważne jest przede wszystkim budowanie odpowiedniej marki, bo to w dużej mierze dzięki niej można odnieść sukces.

Wiarygodna i dobrze oceniana firma to jedyna gwarancja osiągnięcia sukcesu. Niestety, w wielu przypadkach łatwiejsze jest wykonywanie wszystkich innych czynności, niezwiązanych z budowaniem marki. Dlaczego? Ponieważ jeszcze niewiele osób wie, jak to powinny robić.

Wbrew pozorom najskuteczniejszym sposobem budowania dobrego wizerunku marki nie jest opłacanie kolejnych reklam. Nie wspominając już o tym, jak duże wydatki to generuje. O wiele lepszym, bo skuteczniejszym, działającym długofalowo i  tańszym sposobem jest poleganie na poleceniach. Jeśli ktoś będzie skłonny zarekomendować naszą firmę innym osobom, to możemy być pewni, że z takiego polecenia wyciśniemy odpowiednio wysokie zyski. Największą wartość ma takie polecenie, które zostało wystosowane przez osobę uważaną na rynku biznesowym za „dużego gracza”. Polecenia padające z takich ust są nie tylko lepiej zapamiętywane, ale przede wszystkim znaczą o wiele więcej. A to najprostsza odpowiedź na to, jak podnieść sprzedaż.

Oczywiste jest, że nasza niewielka firma nie będzie sama z siebie polecana przez najlepszych przedsiębiorców. Po pierwsze, dlatego że oni nas nie znają, a po drugie, że nie znają naszego produktu. Więc jak pozyskać klienta z rekomendacji? Wystarczy wstąpić do organizacji, w której takie osoby działają (np. BNI Polska).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *