Dowiedz się, jak podnieść sprzedaż w firmie bez nakładów finansowych!

Banałem byłoby stwierdzenie, że sprzedaż jest jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) zadaniem w firmie. Bez niej trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorca.

Istnieje kilkadziesiąt sposobów na sprzedaż w firmie, większość z nich jest związana z wydatkami. Czy da się podnieść sprzedaż w firmie bez żadnych nakładów finansowych?

Coraz lepszy produkt lub usługa

Najlepszym sposobem na zwiększenie sprzedaży jest większa atrakcyjność naszego produktu lub usługi. Darmowa dostawa, produkt komplementarny gratis, wydłużenie okresu gwarancji czy inne dodatkowe usługi kosztują nas niewiele lub nic, a mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.

Rewelacyjna obsługa klienta

Jak podnieść sprzedaż w firmie? Zadbaj o back office! Możesz mieć naprawdę dobry produkt, ale jeśli nie masz dobrej obsługi klienta, tracisz dużo. Odpowiadaj na pytania klientów, komunikuj się z nimi przez media społecznościowe, bądź dostępny i miły. Dzięki temu zbierzesz świetne rekomendacje i zwiększysz sprzedaż.

Analityka, analityka i jeszcze raz analityka

Sposób na zwiększenie sprzedaży bez zwiększenia budżetu reklamowego? Prosty! Skup się na dokładnej analityce działań marketingowych, które teraz prowadzisz. Czy masz pewność, że każda złotówka wydana na reklamę, jest optymalnie zagospodarowana? Jeśli Twój marketing prowadzi agencja reklamowa, poproś ją o rozszerzenie raportów.

Networking

Spotykaj się z innymi przedsiębiorcami – kto wie, który z nich zostanie Twoim klientem, kontrahentem, partnerem przy nowym, świetnym projekcie? Networking to możliwość darmowego pozyskania dobrego klienta. Wyjdź z biura i skorzystaj z tej możliwości.

źródło: http://www.bnipolska.pl/jak-zdobyc-i-wykorzystac-rekomendacje/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *